Kreditní karta pro děti nebo pro studenty

Jako student bez příjmu většinou můžete získat jen „omezený“ úvěrový/kreditní limit.

Jako student bez příjmu většinou můžete získat jen „omezený“ úvěrový/kreditní limit.

Kreditní karta může v mnoha různých situacích posloužit, jako pohotová finanční rezerva na pokrytí nějakých nečekaných výdajů, nebo na úhradu nejrůznějších nákupů, či plateb za služby. Zvláště ty kreditní karty, kde neplatíte žádné poplatky když neutrácíte, jsou poměrně šikovný nástroj. Neustále tak máte v peněžence finanční rezervu i několik desítek tisíc, a když je neutratíte, tak vás to nic nestojí.

Kreditní karty nabízí snad všechny banky. Kromě nich jsou i desítky dalších společností, které nabízí nebankovní kreditní karty. Ať už se jedná o různé úvěrové společnosti, nebo některé obchodní řetězce. Další kreditní karty pak mohou nabízet i různé firmy apod.

Různé kreditní karty se liší svými podmínkami. Někde vám za placení kreditní kartou vrací 1 – 2% z útraty. Jinde zase sbíráte body na nejrůznější slevy nebo výhody (jako třeba bezplatné letenky apod.). Jsou i „dobročinné“ kreditní karty, kde finanční společnost posílá nějaké malé procento z vámi utracených peněz, na nějaký charitativní projekt.

Kreditní karta pro studenty bez příjmu

U klasické kreditní karty je zpravidla požadováno, abyste měli nějaký pravidelný příjem, nebo alespoň nějaký minimální obrat na účtu v bance. Jiné kreditní karty získáváte jako benefit, třeba když řádně splácíte nějakou půjčku, hypotéku nebo jiný úvěr.

Jsou ale i speciální kreditní karty, u kterých není požadováno, abyste měli příjem. To je případ třeba kreditní karty pro studenty. Většina bank v ČR má ve své nabídce alespoň jeden účet pro studenty. A často je k němu nabízena i kreditní karta. Student pak může mít tuto kreditní karátu i bez příjmu.

Většina bank pak pro studenty nabízí buď přímo kreditní kartu, nebo případně kontokorent ke studentskému účtu, což je ve výsledku velmi podobné.

Jako student bez příjmu většinou můžete získat jen „omezený“ úvěrový/kreditní limit. Často se jedná o částku 5000 – 15000 Kč. Někde to je ale i 20000 Kč nebo dokonce 30000 Kč. Zpravidla pak u podobné účtu bývá požadováno, aby smlouvu podepsal jeden z rodičů, který zde pak vystupuje v roli ručitele.

Kreditní karta pro studenty

Z aktuální nabídky českých bank můžeme namátkou uvést:

  • Komerční banka – pro studenty nabízí konto G2, s možností čerpání až 20 000 Kč do mínusu
  • Česká spořitelna – pro studenty 18 až 20 roků nabízí 5000 Kč, pro studenty 21 – 29 roků nabízí 10000 Kč
  • ČSOB – nabízí kreditní kartu pro studenty s limitem 20000 Kč
  • Moneta Bank – studentům nabízí úvěrový limit 10000 Kč (od 18 roků)

Kreditní karta pro děti?

Kromě studentských účtů nabízí banky i bankovní účty pro děti. Někde tak může mít dítě účet v bance již od 8 roků, jinde až od 15 roků. Na rozdíl od studentů, ale pro děti banky zpravidla nenabízí žádné úvěrové produkty. Tedy ani kreditní karty ani kontokorent nebo jiné. To je dáno tím, že dítě, které je nezletilé, podobné úvěrové služby využívat nemůže.


SUPER nabídka: Nevíte, kde vzít peníze? Pomůžeme vám! Máme tady neopakovatelnou akční nabídku – Půjčky bez doložení příjmu ihned. Určitě budete spokojeni. A pokud jsme se náhodou netrefili správně, pak nabízíme ještě – Půjčím vlastní peníze. To je solidní a jistá cesta, jak sehnat peníze.

Mohlo by vás také zajímat...